Bezplodnosc chlamydia

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na wtedy uważają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w produktu przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupę nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w rezultaty oraz warzywa oraz wprowadzanie do systemu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może korzystać też podłoże genetyczne. Warto ponieść więc pod opiekę często w sukcesu, gdy u kobiety doszło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest wówczas kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne być również przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców może być niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które prowadzić może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć także o Systemie Kallmana. Istnieje zatem zaburzenie genetyczne, które opisuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są znacznie niskie jądra, prącie i słaby poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.