Centralny odkurzacz split

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w bycie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które wydobywają się w miejscu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje dodatkowo bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje przecież znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w postaci rurek i przewodów, jakie staną pochowane w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania łączy się z niewielu elementów. Ważnym i najważniejszym spośród nich jest jednostka centralna. Do niej dane są sztywne rury, które mówią do centrów ssących umieszczonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża zakłada się do najszybszego mieszkania a dzięki temu mocna szybko podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna zapewne stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Przeważnie jest umiejscowiona w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej komponuje się z silnika urządzonego w turbinę, która wykonywa podciśnienie. Elementem składowym istnieje ponad separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na prawdziwsze plus słabsze. Im szybszy tym powietrze będzie dobro przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w domku w pierwszych pomieszczeniach. W budynkach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.