Do czego konkretnie moze posluzyc program do gastronomii

Gastronomia, tak jak i inne dziedziny gospodarki, może posiłkować się informatyką, a zwłaszcza specjalistycznym oprogramowaniem, dedykowanym tej branży. Ma ona za zadanie ułatwić i usprawnić pracę, co przekłada się na optymalne wykorzystanie zasobów, efektywne i wydajne działania pracowników, itp.

http://www.gabinet-psychiatra.pl/Magdalena Poradowska-Trzos - psychiatra Kraków Krowodrza


Do czego konkretnie może posłużyć program do gastronomii? Podobnie jak systemy dla przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, tak i tutaj otrzymuje się dane magazynowe, możliwość gromadzenia faktur i rachunków, a także paragonów. Nie brak oczywiście takich funkcjonalnych rozwiązań, jak na przykład praca w chmurze, pozwalająca na synchronizację danych i dostęp do nich nie tylko z komputera czy laptopa, ale również poprzez smartfona czy tablet. Dzięki temu właściciel czy kierownik danego punktu gastronomicznego może mieć pełen wgląd w sytuację, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.
Program do gastronomii to nie tylko sprawna i szybsza obsługa klienta, ale również i sprawniejsza księgowość. Dzięki wielu systemom dla gastronomii odpada nawet potrzeba zatrudniania księgowej czy księgowego – program sam wszystko wylicza, tworzy deklaracje podatkowe, a także szykuje deklaracje PIT.
Osobny rodzaj aplikacji gastronomicznych dedykowany jest punktom, które prowadzą zamówienia online. Pozwalają one na sprawną i szybką realizację zamówień oraz dokonywanie rozliczeń, wpisywanych od razu w księgowość.
Ile kosztują takie programy? Odpowiedź na to pytanie zależy już od producenta. Niektóre firmy oferujące program do gastronomii biorą jednorazową opłatę, zapewniającą wsparcie techniczne i aktualizacje. Inne proponują używanie oprogramowania na zasadzie abonamentowej. Sam abonament jest również podzielony na kilka różnych wersji – np. kwartalny, roczny czy miesięczny. Na rynku znajduje się obecnie tyle systemów i programów dedykowanych gastronomii, że z pewnością każdy znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie.
Warto również dodać, że niektóre systemu tego typu nie są możliwe do przetestowania przed zakupem. Wciąż jednak wiele firm oferuje możliwość sprawdzenia swojego programu w wersji demo lub testowej (trial), co pozwala na poznanie jego zalet przed podjęciem decyzji o zakupie. Aby znaleźć aplikacje tego typu wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę “program do gastronomii” lub też poszukać ich na portalach specjalistycznych, zajmujących się oprogramowaniem różnego typu, których w Polsce jest kilkanaście.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl