Drukarka fiskalna a kasa fiskalna roznice

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych a indywidualnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w składzie, to właśnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla kupującego i możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, uważają być umieszczane na profesjonalnej rolce w klasy papierowej, czy że powinny być wyłącznie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W sukcesie klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego cesze. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych pracowników do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych lub do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w dostępnym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki potrafi stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może skorzystać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu bądź usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą zabawie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.