Drukarka fiskalna blad bajtu kontrolnego

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, choć w prawd są to dwa różne dania o różnych możliwościach. Drukarki fiskalne to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesie kas do zarządzania sprzedaży pomocna jest kasa i sprzedawca, a jeśli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej kierowane są w tłach gdzie bazy materiałów są bardzo trudne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Umożliwiają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz zarządzanie sprzedaży. Zawsze są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną spośród tych wartości stanowi okazję kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie dysponujemy w ofercie. Stanowi toż udogodnienie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w której w interesie zabraknie jakiegoś produktu. Oraz do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pliku w ciemniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a także fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z opcją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych wiąże się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten stopień. Rozwiązanie brane w obecnym przypadku kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe szansie drukarek fiskalnych tworzą się z ogromniejszą wartością ich zakupu. Obsługa ich istnieje wyjątkowo skomplikowana i ciężka ze powodu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą być nieatrakcyjne dla średnich przedsiębiorstw lub po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.