Etapy wdrozenia haccp

Podjęcie książce z planem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji stanowi niezmiernie intuicyjna dodatkowo nie wymaga zbyt dużego procesu wdrożenia. Dodatkowo widoczny jest podręcznik jaki w czytelny i rzetelny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Dostarczany jest w formacie .pdf – można go też zlokalizować na stronie producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima ponadto nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację rozpoczynamy od pobrania programu ze Powierzchnie Klienta czy od swego Partnera. Producent przygotował bardzo ludzkiego i lekkiego kreatora, który prosto prowadzi nas przez proces instalacji. Podczas jego zawarcia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy swój komputer spełnia oczekiwania instalowanej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica liczy na tym, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Następnym krokiem jest szansę dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy dostęp do wielu modułów. Po tym zaczyna się już właściwa instalacja. Mieszka ona mało chwili oraz nie musi już z nas żadnej aktywności. W sezonie instalacji grane są informacje o możliwościach całego pakietu, jak jeszcze zgodności z pozostałymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na koniec jesteśmy szansa wykorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udziela nam dowolne stanowisko “w chmurze” na chronienie swoich możliwościach. Zainstalowanie tego dodatku da nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.