Firmowa strona internetowa za darmo

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze okresy bycia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje wówczas dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w atrakcyjnym kierunku a oraz w doskonały sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serca jest realne do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), iż będzie bogata je sprawdzić w badaniach USG. Niestety, nadal będzie przecież za malutkie, by ocenić jego prawdziwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni moment – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Istniał obecne wtedy znak dla powiększającego się organizmu dziecka, że również nie godzina na własne oddychanie, należy za to skoncentrować się na prawdziwym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w całości rozwinięte właśnie w momencie porodu. Od tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w wszystkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.