Ginekolog krzeszowice

Kolposkop stanowi istotne narzędzie w sztuki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić opinię na układ czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co uwalnia się pejoratywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to obecnie parametry układu optycznego mają najgłębsze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem produkcji soczewek z danego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka trybów przybliżania, a oraz jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest i bardzo ważnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, jednak także wprawny ruch w wszelkiej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne właściwości odpowiedniego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest maksymalna moc światła tudzież możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić podawane jednorącz.