In vitro d

Chęć założenia rodziny często stosuje się nie wyłącznie z podjęciem uchwale o małżeństwie, a a z pasją bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z bogatych przyczyn ukazuje się to nielegalne i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest niewątpliwie wiele. Potrafi więc stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjaliści nie są w okresie określić przyczyny niepłodności oraz tymże samym wdrożyć odpowiednich form jej leczenia. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się często na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które realizuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego gatunku rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Metoda ta wywołuje jeszcze wiele kontrowersji, ale dla wielu par chcących mieć potomstwo jest drogim wyjściem.

Warto też wspomnieć, że planując się na taką formę należy ustalić czy będziemy przyjmować z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę idealną możliwość. Pierwsza wizyta u specjalisty związana jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przeprowadzało się wcześniej, należy również przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo zleca jej szereg innych badań. Natomiast mężczyzna musi posiadać zbadane nasienie, gra tym sprawia skierowanie do następnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ujawniają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie odbywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika rozpoczyna się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.