Jak nauczyc sie poprawnie obslugiwac kase fiskalna

Jak nauczyć się poprawnie obsługiwać kasę fiskalną?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta. W internecie bowiem istnieje masa darmowych kursów oraz filmów na których to obsługa oraz samo działanie kasy fiskalnej jest pokazane krok po kroku. Właściwie po wpisaniu słów “programy do nauki kasy fiskalnej” wyszukiwarka sama zaoferuje nam multum stron na których dokładnie pokazane jest jak powinno się obsługiwać z naszą kasą fiskalną.

Oczywiście poradniki które oferowane są w internecie nie sprawią że będziemy potrafi korzystać już z kasy, a po obejrzeniu dwóch filmów instruktażowych nasza kasa będzie gotowa na fiskalizacje. By naprawdę nauczyć się obsługiwać tym na pozór trudnym urządzeniem, będzie trzeba treningu na żywo.
Istnieje wiele firm które osobiście zajmują się przeszkoleniem z zakresu obsługi kasy. Zanim dokonamy zakupu konkretnej kasy fiskalnej, dowiedzmy się, kto może nauczyć nas lub naszych pracowników przeszkolenia w zakresie jej obsługi.
Są sklepy które robią to za darmo, ewentualnie za naprawdę niewielką opłatą. Wtedy można udać się do doświadczonego serwisanta (ewentualnie on może wybrać się do nas) i dokładnie przeszkolić w tym zakresie.
Warto pamiętać również o tym że przed fiskalizacją naszej kasy działa w trybie testowym.

Co to właściwie oznacza?
Oznacza to, że cokolwiek byśmy na niej nie robili, te operacje nie będą zapisywane w pamięci fiskalnej urządzenia i nie trzeba ich rozliczać. Dzięki temu przed fiskalizacją możemy dokładnie wypróbować wszystkie funkcje, nauczyć się drukować raporty czy też wystawiać paragony. Trening jest w tym przypadku bardzo ważny, ponieważ im więcej takich sprawdzianów wykonamy, tym bardziej będziemy znali naszą kasę, a co za tym idzie unikniemy kosztownych pomyłek. Kasy fiskalne wieliczka to firma która do sprzedawanej kast oferuje również darmowe szkolenie.  Dodatkowo przeprowadzi nas przez proces fiskalizacji.  Warto pamiętać, że w razie kontroli z urzędu skarbowego, jest możliwość otrzymania dość dużej kary za nie rejestrowanie całości sprzedaży.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl