Jakie kasy fiskalne produkuja producenci

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej obejmuje coraz więcej osób prowadzących własną działalność. Z roku na rok coraz mniej osób jest zwolnionych z tego obowiązku. Rodzajów kas fiskalnych jest kilka. Aby wybrać najlepszą dla danej działalności warto jest poznać czym się od siebie różnią. Wśród kas fiskalnych wyróżnia się:


1. Kasy jednostanowiskowe- Stanowią najliczniejszą grupę kas fiskalnych. Są to najzwyklejsze, najczęściej spotykane w sklepach kasy, których funkcjonalność jest ograniczona. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena i dość prosta obsługa. Do niektórych modeli istnieje możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego np. komputera. Rzadko jednak się to robi ze względu na brak specjalistycznego oprogramowania dostępnego na rynku dla poszczególnych modeli takich kas.

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/szuflady_kasowe/1/

2. Kasa przenośna- Czyli tzw. mobilna kasa fiskalna. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że mieści się nawet w małej damskiej torebce. Ich stosunkowo mała waga sprawia, że bez problemu można ją przenosić w różne miejsca. Takie kasy mają bardzo wytrzymałą baterię, tak więc mogą pracować przez wiele godzin bez podłączenia do prądu. Unikalne właściwości techniczne sprawiają, że mobilna kasa fiskalna sprawdza się świetnie przy pracy w terenie jak również w miejscach o ograniczonej powierzchni użytkowej. Najczęstszym wybieranym modelem z tego segmentu jest posnet mobile eu.

3. Kasy komputerowe- Najnowocześniejszy rodzaj kas fiskalnych. Są połączeniem komputera z drukarką fiskalną. Jak widać więc, drukarka nie może funkcjonować prawidłowo bez podłączenia do komputera. Dopiero do niego podłączona tworzy nowy rodzaj kasy fiskalnej. Do jej funkcjonowania konieczna jest instalacja specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mimo takich wymogów, stwarza najwięcej możliwości, jest najbardziej funkcjonalna z wszystkich rodzajów takich kas. Mogą być do niej przyłączone urządzenia zewnętrzne. Stwarza największy komfort obsługi i sprawdza się najlepiej w większych placówkach, gdzie obroty są bardzo duże. Raporty zapisywane na komputerze są dokładniejsze niż na zwykłych kasach.

4. Kasy systemowe- Mogą one pracować w sieci z komputerem i szeregiem innych kas, tak więc świetnie sprawdzają się w dużych placówkach handlowych. Są kompatybilne z innymi urządzeniami np. z czytnikiem kodów kreskowych lub wagą. Takie rozwiązanie przyspiesza obsługę klienta i stwarza większy komfort obsługi.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl