Kasa fiskalna blad 30

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimkolwiek sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Jednak od początku. Co wtedy stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi to nic dziwnego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zauważyć zakup i kwotę podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, a wiadomości o zakupach widziane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Właśnie w Polsce kasy są wyposażone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które oznaczone są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego daje się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące wyróżnia się na proste kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są wykorzystywane w kieszeniach różnią się także na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny dostają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w współczesnej kwocie przeprowadzane są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma