Kasa fiskalna blad 30

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimkolwiek sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Jednak od początku. Co wtedy stanowi kasa fiskalna?

E pracownikComarch ERP e-Pracownik | Systemy ERP | POLKAS

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi to nic dziwnego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zauważyć zakup i kwotę podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, a wiadomości o zakupach widziane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Właśnie w Polsce kasy są wyposażone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które oznaczone są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego daje się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące wyróżnia się na proste kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są wykorzystywane w kieszeniach różnią się także na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny dostają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w współczesnej kwocie przeprowadzane są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma