Kasa fiskalna czy drukarka

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem szczególnie aktualnym oraz dla menedżera oraz dla kupującego. Ci doskonali są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za wszystkim razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, część spośród nas na paragony nie daje godniejszej uwagi, co w wielu przypadkach że liczyć dotkliwe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych natomiast w których okolicznościach mogą się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców rzecz jest wcale prosta. Kopie paragonów powinni oni przechowywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi? Ten niski skrawek papieru w wielu sukcesach że zawierać olbrzymie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w który rób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Dotyczy to przede wszystkim obecnych formie, w których pragniemy zareklamować kupiony produkt lub podać go także wziąć nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których terminach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon jest nam uczestniczyć w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy połączone z nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo zapewnia nam aż 24 miesiące na znalezienie decyzje natomiast na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, kiedy nie będziemy posiadać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im ogromniejsza liczba reklamowanego towaru, tym mocniejsza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy to o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy jeszcze o tym, by dokumenty takie trzymać w kompetentny środek. Możemy wykonać koperty, w których będziemy zbierać paragony w pory chronologicznej, możemy dać na ostatni cel specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający wykonane przez nas umowy był przechowywany tak długo, jak długo że sterczeć się podstawą do złożenia reklamacji.