Kasa fiskalna poznan

Z kasą fiskalną możemy się spotkać wszędzie tam, gdzie osoby fizyczne odpowiadają za produkt czy usługę, a zysk z takiego obrotu przekracza granicę wprowadzoną przez Ministerstwo Finansów.

http://erp.polkas.pl/nowa-wersja-comarch-erp-obieg-obsluga-dokumentow/Nowa wersja Comarch ERP Obieg (obsługa) dokumentów | Systemy ERP | POLKAS

Po co również gdy robi kasa fiskalna? Kasa finansowa stanowi ostatnie narzędzie, na jakie wtłaczane są sprzedawane towary czy oferowane usługi. Dzięki temu pani kupująca za produkt bądź pomoc może zyskać dokładny spis tego, za co zapłaciła. Wyszczególniona jest tam dokładna cena każdej pozycji oraz łączna kwota. Dowód sprzedaży więc nic nowego jak paragon. To oczywiście dzięki niemu wiemy za co i ile zapłaciliśmy a czy przypadkiem kwota nie jest za duża czy zbyt mała. Potrafi się również zdarzyć tak, że klient nieświadomie nabędzie wadliwy towar. Wówczas paragon służy jednocześnie do współpracy takiego materiału na własny albo na ilość pieniędzy, która będzie równowartością kwoty, którą klient zapłacił. Jednak kasa fiskalna nie jest ale i jedynie do drukowania paragonów. Drugą jej rolą jest pisanie sprzedaży. Po jakimś zakończeniu sprzedaży obowiązkiem sprzedawcy jest zrobienie raportu dobowego sprzedaży. Dzięki niemu na określone zarejestruje się to, jakie towary zostały sprzedane, ile za nie zapłacono a ile od nich stanowił podatek VAT.

Kasa ERC Są nowe sposoby kas fiskalnych. Możemy wyróżnić na dowód kasy ERC czyli Electronic Cash Register. Stanowi wtedy kasa, która ma programy, takie jakie wgrał jej producent. Nie wolno ich zmienić. Oraz ma dość małą pojemność danych przez co po paru latach stanowi już zapełniona. Wtedy właściciel takiej kasy fiskalnej jest dwie możliwości: może wymienić moduł finansowy na nowy lub całkowicie zmienić całą kasę na nowoczesną. Do ostatniej rady kas należą między innymi: kasy mobilne, jednostanowiskowe czy też kasy systemowe.

Terminale fiskalne Innym sposobem kas fiskalnych są kasy POS czyli Electronic Point Of Sale. Zwane są również kasami komputerowymi. Gromadzą się zwykle z komputera, drukarki fiskalnej, klawiatury i monitora. Kasy obecne są uniwersalne co świadczy, że można do nich podczepić i na przykład terminale fiskalne , skanery kodów kreskowych albo i wagi elektryczne. Kasy POS można dowolnie konfigurować lub rozbudowywać w zależności z indywidualnych potrzeb bądź te rozwoju firmy.