Kasy fiskalne witosa 31

Urządzenia fiskalne uważają zbyt zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kasie fiskalnej. Polega to na wejściu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze względów podatkowych wiedzy o obrotach. W świadomości modułu fiskalnego kryją się więc kopie wszystkich dokonanych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

http://erp.polkas.pl/comarch-erp/Comarch ERP | Systemy ERP | POLKAS

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, które są powiązane z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który umożliwia wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza zamkniętych w opisach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie skuteczności sprzedaży. Dodatkowo pozwala na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto zatem brać tą formę kontroli.

Co mogą nowe urządzenia?
Najnowocześniejsze urządzenia fiskalne, które są bardziej zaawansowane mogą spowodować następujące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, wykonując się z niewiele raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kwocie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży produktów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, jakie stały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o zabiegach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty powiązane z umowami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, także mnóstwo innych raportów.

Jednym spośród ważnych fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki wymaga być spełniany każdego dnia po dokonaniu sprzedaży i który posiada informacje, jakie są podstawą do wyliczenia podatków z Tytułem Skarbowym. W porządku wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy zostaje zapisany obrót z wszystkiego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a konkretnie – z czasu, który upłynął od tego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.