Kiedy jest sie uzaleznionym od internetu

Internet zrewolucjonizowała ludzkie życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne docieranie do informacji niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za jedno z najbardziej niebezpiecznych uważa się uzależnienie od Internetu.

Szacunkowo określa się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na uzależnienie się od niego. Obecnie, jest to tylko jedno z narzędzi do łączenia się z Siecią. To właśnie Internet jest teraz najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy “uzależnienie od Internetu” łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a także uzależnienie od komputera. Każde z przytoczonych pojęć opisuje stan, który polega na wielogodzinnym korzystaniu z Internetu, które negatywnie wpływa na funkcjonowanie człowieka w sferze interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej oraz ekonomicznej. Osoby dotknięte tą trudną przypadłością są ciągle zalogowane do Sieci i nieustannie przebywają w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o otaczającym je świecie np. zmieniających się porach dnia.

Jak pomóc osobie uzależnionej od Internetu? Przede wszystkim nie wolno bagatelizować rangi tego problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowe uzależnienie od Internetu i leczenie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić sposób korzystania z nowych technologii. W niektórych przypadkach konieczne jest odseparowanie pacjenta od komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia opracowana przez doświadczonych specjalistów pozwoli osobie uzależnionej wrócić do normalnego życia.