Home Medycyna Kiedy jest się uzależnionym od Internetu?

Kiedy jest się uzależnionym od Internetu?

written by kamil Sierpień 7, 2015

Internet zrewolucjonizowała ludzkie życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne docieranie do informacji niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za jedno z najbardziej niebezpiecznych uważa się uzależnienie od Internetu.

Szacunkowo określa się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na uzależnienie się od niego. Obecnie, jest to tylko jedno z narzędzi do łączenia się z Siecią. To właśnie Internet jest teraz najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy „uzależnienie od Internetu” łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a także uzależnienie od komputera. Każde z przytoczonych pojęć opisuje stan, który polega na wielogodzinnym korzystaniu z Internetu, które negatywnie wpływa na funkcjonowanie człowieka w sferze interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej oraz ekonomicznej. Osoby dotknięte tą trudną przypadłością są ciągle zalogowane do Sieci i nieustannie przebywają w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o otaczającym je świecie np. zmieniających się porach dnia.

Link

Jak pomóc osobie uzależnionej od Internetu? Przede wszystkim nie wolno bagatelizować rangi tego problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowe uzależnienie od Internetu i leczenie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić sposób korzystania z nowych technologii. W niektórych przypadkach konieczne jest odseparowanie pacjenta od komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia opracowana przez doświadczonych specjalistów pozwoli osobie uzależnionej wrócić do normalnego życia.

You may also like

Leave a Comment