Konkurencja ekonomia

Aborcja jest zawsze niesłabnącym tematem tabu. Mimo tego, co pewien czas media poruszają ten krępujący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji czy wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie problemu nie pomoże w jego rozwiązaniu, ale z kolejnej strony jego przesadzanie także nie. A zatem, że problem jest, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa i i wedle wartości moralnych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Jest toż bowiem przerwanie nienarodzonego, ale już rozpoczętego dziecka, które zależy bezwzględnej i niezbywalnej ochronie. Są zawsze wyjątki prawne, które przyzwalają matce dziecka na rozwiązanie ciąży. Takimi przypadkami jest zwykłe zagrożenie zdrowia czy życia matki, życie innego dziecka i wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Sprowadzają się jednak sytuacje, kiedy przyszła mama nie powinna być dziecka: wszystko jedno czy więc z przyczyny słabej kondycji materialnej, lub i niezwykle młodego wieku. W takiej rzeczy, oczywiście - w prawie krajowym i kościelnym usunięcie ciąży jest nielegalne. Przyszłej matce jest więc albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo narodzenie dziecka, by następnie nadać je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tu żadnej ze perspektyw, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie przechodzimy też zamiaru ukrywać faktu, że w stron przykładów do ciąży aby nie doszło gdy nie nieuwaga kobiet. Lub co bądź dziewczyny nie są istotami wiatropylnymi. Są zawsze inne rzeczy w życiu i osoby dodatkowo ich rozwiązanie do niektórych spraw jest znacznie indywidualne. I, abstrahując już nawet z nieuważnych nastolatek, których pierwsze wrażenia z seksem skończyły się ciążą, ale daje się. Daje się, że majętne kobiety, posiadające pracę której nie mogą dodatkowo nie chcą pogodzić z produkcją, przyjmują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im toż uniemożliwia, muszą to szukać ulg w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie poddaje wątpliwości, że w grupie przypadków niechcianej ciąży można by wszystko skierować do małego stwierdzenia „trzeba było uważać”. I o ile w przypadku kaprysu aborcja faktycznie winna być zabroniona, tak w punktach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Jak jednak oczywiście z przeszłości, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na właściwe zagrożenie utraty rośnięcia a zdrowia nie tylko osobę, ale jednocześnie przyszłe dziecko. A obecne stanowi zjawiskiem niedopuszczalnym.