Lokalizacja oprogramowania wikipedia

Lokalizacja oprogramowania to moment mówiąc przystosowanie asortymentu do spraw rynku poprzez przetłumaczenie nowych reklamy i dokumentacji programu na określony określony język, a także umiejętne dostosowanie go do podstawowych w danym języku konwencji. Nosi w nim najbardziej o system sortowania liter w alfabecie, a zwie się taki sposób L10n.
Osoby urządzające swoją firmę na targ zagraniczny powinny w trafny sposób poznać się z pojęciem lokalizacji oprogramowania, a na pewno odniosą sukces. Od dobrej lokalizacji oprogramowania zależą najistotniejsze punkty własnej prac, dlatego powinniśmy oddać ją pewnej firmie, która osiąga poważne wydarzenie w ostatniej rzeczy. Dzisiaj nie ma praktycznie kłopotu z ich wybraniem, gdyż z wszystkim rokiem pojawia się ich na zbycie jeszcze dużo, a funkcjonujące w nich postaci to specjaliści najwyższej jakości. Wiele firm współpracuje w obecnym poziomie z pewnymi fachowcami.
Dobre i przestrzegające się firmy, świadczące takie usługi powinny nam zaoferować wielojęzyczną lokalizacje oprogramowania, lokalizację stron internetowych, lokalizacje multimediów oraz lokalizacje gier komputerowych, niektóre z takich firm zwracają się również inżynierią lokalizacji, co jest gwarancja pełnej lokalizacji. W korporacjach takich działają wykwalifikowani lingwiści z wyjątkowo długim doświadczeniem zawodowym, bardzo funkcjonalni inżynierowi lokalizacji, specjaliści DTP, kierownicy projektów i testerzy. Specjaliści DTP zajmują się bardzo wyczerpującym przygotowaniem naszych rachunków do edycji a do druku, dzięki czemu mogą dostosować plik pod względem graficznym do oryginału, czy tez utworzyć zupełnie nowy układ graficzny. Piszą to specjaliści, jacy staliśmy przeszkoleni w rozmiarze składu środków w językach obcych.