Mikroskopy szkolne krakow

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz różnego typu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na ostatnim, żebym było ich jako dobrze, bo działania spośród ich skorzystaniem bardzo podobają się małym i tworzą pewnego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo nauczyło się z swym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w własnej specyfikacji określiliśmy nie tylko ilość potrzebnego sprzętu, ale jeszcze wymieniliśmy mikroskopy znanej firmy. Wiedzieliśmy, że sprzedaje ona sprzęt wysokiej jakości, ale niestety droższy z nowych widocznych na placu. Również tegoż dzisiaj dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna jednak kupić mebel w normalniejszej cenie. My z kolei nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie znają się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę a szybko szkoda gotowa. A gdybyśmy grali na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy z niej gwarancję również na zniszczenia mechaniczne, dokładnie w ścisłym zakresie, ale lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze atuty i kończyć wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o jakie wchodzili. Z pozostałym zamówieniem nie było bliskich problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych rzeczy do firmy a oczekiwali na przesyłkę. Po jej wzięciu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i po zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po kilku dniach ważna było zaczerpnąć z ostatnich sytuacji. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na jakiejś lekcji dzieciaki dopytywały, czy teraz będzie mocna zastosować ten mebel oraz czy można coś sobie szybko obejrzeć.
Zaprezentowało się, że wybrany przez nas sprzęt sprawuje się doskonale, nie zmniejsza się, a ewentualne drobne uszkodzenia można łatwo naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.