Miniaturyzacja mieszka

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły badać i pomagać różne sfery życia. Twórcy maszyny liczącej nie spodziewali się jak prawdziwą marką będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie wszystek zawiera w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie niestety jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na głębokich korporacjach kończąc - wszędzie ważne są mniej czy dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i szkód nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest sponsorowana przez dobre oprogramowanie. W niedużych firmach, żyć potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o moc przyjemnie i przyjemnie jest zachowań dedykowanego systemu. Dobrym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, które dysponuje w prostej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w współczesnym też księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania metod są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola gościa jest obecnie niska i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba dążyć do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej przeprowadza się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to zaradzą same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy życia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może istnieć zła, jednak powinien mieć, że w jakiejkolwiek chwili można wyciągnąć wtyczkę.