Obowiazek prowadzenia kasy

Lista zawodów i prac, które zdobywane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, rozciąga się. Znajdują się na niej również lekarze, i fryzjerzy, trafili same na nią mechanicy samochodowi. W ich sukcesie wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bo z początku warunków trwających w punktach mechanicznych też ze względu na fakt, iż mechanik często musi pracować poza warsztatem, jego lada fiskalna musi robić korzystne warunki.

 

Ponieważ mechanik musi brać kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, które będzie mu dobrze służyć przez masa lat. Kasa dla mechanika powinna stanowić przede wszystkim urządzeniem trwałym. Wiadomo, że na placu warsztatu nie zawsze panuje idealna temperatura, a liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne sprzęty biurowe mogą się psuć zbyt szybko. Solidność jest to pierwszą cechą, którą powinno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie prawdopodobnie żyć zbyt duża. Mówi to przede wszystkim tych, którzy ułatwiają w niewielkich naprawach na gruncie posesji klienta lub którzy następują w środowisko, w jakim trafiło do awarii. I że wiele usterek można naprawić bez konieczności odwiedzania warsztatu, mobilność tu stanowi niezwykle istotna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla mechaników to połączenie małej, funkcjonalnej i pewnej kasy z wysokimi możliwościami.  Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto pamiętać więcej o klawiszach funkcyjnych. Ułatwiają one obsługę klienta. Warto te wybierać takie kasy, które zajmują dosyć duże klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy czas toczył się z akcją w niezbyt świeżym i chłodnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie jednak koszmarem. Im większe klawisze – tymże dłuższa wygoda.
Mechanik, też jak jakiś nowy podatnik zobowiązany do korzystania kasy fiskalnej, musi wspominać o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, i przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w całości cyfrowej. Mechanik może to wybrać, czy chce kasę pozwalającą na papier kopi paragonów, czy ustawi na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje teksty w grupy cyfrowej. Ze powodu na warunki będące w punktach mechanicznych oraz delikatność papieru, idealniejszym podejściem jest wykorzystywanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.