Obowiazek rejestracji kasy fiskalnej 2016

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakikolwiek przedsiębiorca, który odbywa usługi czy dokonuje sprzedaży na praca osób finansowych i rolników rozliczających się na bazie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą również korzystać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

 

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy.
Jednym z przepisów, który obowiązuje do kraju 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które podjęły rola w toku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia kampanie w danym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w programu przedsiębiorstw, jakie pragną płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie tworzą swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę fiskalną w układzie 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten jedyny cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z propozycją spłacenia ich w różny polityka niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na platformie faktur za wykonane usługi na sytuacja osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż oczywiście pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.