Odkurzacz centralny tqd

Tradycyjne odkurzacze brane w polach domowych wyróżniają się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz spędza w sprzątanym pomieszczeniu po ukończeniu odkurzania. Zawartość alergenów tych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u kobiet uczulonych na pyłki oraz cierpiących na astmę. Niestety, nawet filtry wodne przydatne w poszczególnych odkurzaczach nie rozwiązują tego przedmiotu, ponieważ zanieczyszczenia połączone z drobinami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz istotny jest rozwiązaniem milszym i daleko higienicznym. Obsługa odkurzacza jest znacznie łatwa, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do gniazda, który tworzy jednostkę centralną. Odkurzacz centralny montowany istnieje na stale w wnętrzach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i doskonale zbiera się w hotelach, apartamentowcach, biurach oraz warsztatach. Jednostka centralna odkurzacza jest związana przewodami systemowymi z gniazdami ssawnymi – na każdej kondygnacji sprzątanego budynku montowane stanowi samo gniazdo, co zapewnia oczyszczanie pomieszczenia bez konieczności przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na wetknięciu wtyczki zestawu sprzątającego ze zdalnym sterowaniem do jednego z centrów ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza wykonywa się za pomocą włącznika znalezionego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu od powietrza, i tenże pojemnik oczyszczany jest raz na kilka miesięcy. Powietrze zassane przez urządzenie jest odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu czy zbyt sprawą wyrzutni w ścianie. Cechą odkurzaczy centralnych istnieje i odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od miejsc mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w dodatkowych godzinach.