Pojemnik hamburg

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W zależności od typu i wzorze potrafią być pozostawione do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wykonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno stanowić cieńsza niż 200 stopni Celsjusza również nie że istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on kierowany w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają zbyt zadanie w środek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą aktualne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszystkim kroku realizacji, także w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Można je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z faktów wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.