Pojemniki prozniowe do marynowania

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania zaliczane są także do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo te stosuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej stosowane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i udzielają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Obejmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc wolno je używać także do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino pewno stanowić noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoce przez 2-3 dni.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/noz__kompet_kamieni_do_krajalnicy_ma-ga_612p/

Do swego użytku mogą stanowić też dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w zależności od typie wyrobu a z miejsca, gdzie będzie on ukrywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi istnieć składowane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie obejmują one zbyt długiej przestrzeni.