Przenosnik wegla w kopalni krzyzowka

Drinkami z najczęściej używanych akcesoriów do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, jednakże nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest bardzo moc natomiast nie sposób wszystkie wymienić.

zawory motylkowe

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które zapewnia do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego używania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów przeprowadzać się może również w stylu, kiedy i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich przedstawiają się większą skutecznością i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeśli natomiast chodzi o przenośniki korytowe toż ich wielkim plusem jest fakt, że pozwolą na deski wstęp do przenośnika co z kolei jest obowiązkowe w form, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe stosuje się pod opiekę przede każdym wydajność godzinową. Dobrze dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, chociażby w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Istotnym jest, że przenośniki ślimakowe zawsze są wykonywane razem z własnymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą kwestią jest długość i średnica urządzenia, ale też umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często uprawia się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pracę wyposażenia w szczególnie ciężkich warunkach.

Zainteresowanym jest szeroka gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je znaleźć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak a w przemyśle spożywczym. Bardzo często przyjmuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego wietrzenia istniej więcej czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich przeznaczeniu mieszają i oferują suchą karmę zwierzętom.