Psycholog a kasa fiskalna 2015

Kasa fiskalna novitus jest obowiązkowa osobom, które powodują inną działalność gospodarczą, natomiast ich dochody przekroczyły wartości wyznaczone przez Ministerstwo Finansów.

W ruchu dnia do wszystkiego zakupionego przez użytkownika produktu należy wystawić paragon, który po dla odbiorcy jest podstawą reklamacji, a dla osoby, która wykonywa działalność ekonomiczną stanowi platformą do wyliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Żeby to dokonać potrzebne jest wydrukowanie codziennie - raportów fiskalnych dobowych oraz co miesiąc - raportów fiskalnych miesięcznych. Raport fiskalny (czy to dobowy czy miesięczny) to list, który ogłaszany jest przez kasę fiskalną, który powoduje takie znane jak zakup i stawki podatku w konkretnym okresie czasu (dzień lub cały miesiąc), mający wyszczególnione stawki podatkowe i sprzedaże zwolnione z podatku. Celem takiego raportu jest wykazanie dobowego lub miesięcznego dochodu brutto, z wymienieniem różnych stawek opodatkowania VAT.

Kiedy drukować raporty z kasy fiskalnej?

Jak zostało wyżej wspomniane są dwa sposoby raportów fiskalnych: dobowy i miesięczny. Jak jedyne nazwy wskazują raporty z kasy fiskalnej odbija się codziennie i raz w maju, na jego koniec.

Dobowy raport fiskalny daje się na rozwiązanie sprzedaży w możliwościom dniu, do jego efektu, zatem do godziny 24:00. Jest również możliwość wydrukowania go później, ale przed pierwszą sprzedażą w dniu kolejnym. Trzeba się jednak mieć z tym, że wydruk po godzinie 24:00 będzie uznawał teraz inną datę. Fiskalny raport dobowy ukaże nam wszą kwotę, na którą zostały sprzedane wyniki tego prawdziwego dnia.

Urząd Skarbowy wymaga także miesięcznych raportów fiskalnych. Raporty fiskalne miesięczne trzeba pisać na bok maja do północy, przed pierwszą transakcją w innym dniu, który wprowadza ostatni miesiąc. Raport miesięczny to dowód, wydawany na kasie, który zamyka w sobie wszystkie wydrukowane wcześniej raporty dobowe. Taki raport pokazuje nam zestawienie wyników w realnym miesiącu. Raport miesięczny dokonuje się tylko raz w miesiącu.

Jeśli raport dobowy lub miesięczny wykona się po północy, jednak przed pierwszą sprzedażą także na raporcie będzie widniała inna pora nie ma czym się denerwować, skoro nie ma potrzeb składania rozwiązań w ostatniej sytuacji.