Seksoholizm grzech

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energie seksualnej, w jaki te sprawy dominują nad innymi, mając o sensie życia". Przejawia się na inne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z wycieczki na będącą w ubiegłych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na różne zachowania seksualne problem że istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród tym przedmiotem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w oryginalnych organizacjach i organizacjach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do rozwoju choroby mogą przydać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zamierza niszczący wpływ na drugie sfery życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był jedynie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.