Sklep miesny zyrardow

Prowadzenie sklepu mięsnego to styl działalności wymagający szczególnej trosk o przechowywanie asortymentu, a jednocześnie szczególnego wyposażenia, ponieważ świeże ciało i wędliny szybko mogą zatracić swoje plusy smakowe oraz ulec zepsuciu.

Do podstawowego wyposażenia sklepu mięsnego należy lada chłodnicza, krajalnica, blok masarski z prawdziwym nożem oraz waga. Lada chłodnicza zapewnia produktom długą świeżość, a i eksponuje towar, by dużo się sprzedawał. Powinna ona traktować poważni rozmiar, tak żebym wystawiony towar dawał poczucie górze i wysokiego wyboru, i dodatkowo zezwalałby na proste zidentyfikowanie produktów, odczytanie ich firm a wartości. Doskonałym rozwiązaniem jest same podanie składu, nawet skróconego, danych produktów. Wędliny i świeże mięso powinny stanowić napisane w odrębnych ladach lub wręcz z siebie oddzielone specjalną przegrodą. W fazie sklepów mięsnych stosowane są również witryny chłodnicze, umożliwiające wystawienie produktów w książki pionowej, np. zawieszenie pęt kiełbasy. Krajalnica umożliwia klientom zakup wędlin już pokrojonych, w obranej przez siebie grubości plastrów, co w obecnych etapach jest standardem.

Ciekawym programem jest jeszcze wyposażenie sklepu mięsnego w maszynkę do mielenia mięsa, co jeszcze doceni wielu klientów, dla których skład mielonego mięsa nie jest bez znaczenia. Waga winna być czuła i posiadać wielki wyświetlacz, tak żebym klient też mógł zwiedzić jego określenie.

Kluczowym składnikiem jest te zaplecze sklepu, na które sporządzają się zamrażarki i chłodnie ze zwykłą, niską temperaturą, gdzie magazynowane są zapasy. Niemożliwe jest bowiem jednoczesne wyeksponowanie całego posiadanego towaru. Gdy w dowolnym sklepie detalicznym niezbędne jest dodatkowo posiadanie kasy fiskalnej, w projektu ewidencjonowania sprzedaży. Wyposażenie sklepu mięsnego powinno zawierać w wagę prostą strukturę również stanowić skonstruowane z środków skłonnych do prania, na jakich nie będą się rozwijać bakterie i zarazki, takich jak np. stal nierdzewna, szkło hartowane. Istotne są i niskie koszty obsłudze oraz bezawaryjność sprzętu - warto zainwestować w sprzęt dobrych marek, gdyż długotrwała awaria może narazić właściciela sklepu na głębokie straty.