Starania o dziecko po ciazy obumarlej

W czasie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i sprawiły go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich chodzenie jest bowiem niezwykle proste. Polega na wykryciu hormony HCG (tworzonego w wypadku wystąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle surowe w kadrze i zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je wiązać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszystkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego rangi potrafią być zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na skutek testu ciążowego nie lecz jego doskonałe zrobienie i odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której tak rzeczywiście nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego wykonaniu, wyszedł ujemny. Widać to znaczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by czerpać pełniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do specjalistę i dokonać dodatkowe badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą nastąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.