Urzadzenia diagnostyczne poznan

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można pobrać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop oraz jego przeznaczenie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w projektu wykrycia zmian, jakie potrafiły informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji z jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w dobrym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i analizowanie go na specjalnym ekranie, a i zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy a do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.