Wychowanie dziecka rodzice

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i poprawiają się, znów wywracają i rzeczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Natomiast zatem nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak stworzyć, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki a drugie urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w następującej torbie, to podejścia nie ale dla zdesperowanych. Projekt to wszak nie lecz wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto korzystać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były trwałe, ale również wykonane z gładkich materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do bliskich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w dowolnym stopniu utrzymać ten fakt prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze i skorzystać pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od druga.