Wykorzystaj ulge za zakup kasy fiskalnej

Kasy fiskalne są obowiązkowe we wszystkich sklepach i firmach gdzie roczny utarg przekracza 20 tys. złotych. Co za tym idzie zwiększają się wydatki firmy, gdyż urządzenia te należy zakupić. Tania kasa fiskalna kraków jest najczęściej wybieranym urządzeniem przez przedsiębiorców z małopolski. Dodatkowo mogą oni liczyć na  ulgę od zakupu kasy fiskalnej. Istnieje odpowiednia regulacja, która znajduję się w artykule 111 ustępie 4 ustawy o VAT. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą odliczyć od podatku 90 % kwoty, którą przeznaczyli na zakup kas fiskalnych.

oprogramowanie dla przemysłuOprogramowanie dla przemysłu - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Oczywiście urządzenia te muszą być zakupione w odpowiednich terminach oraz zgłoszone na dzień rozpoczęcia prowadzenia ewidencji. Dodatkowo ulga za zakup kasy fiskalnej obowiązuje tylko w przypadku pierwszego zgłoszenia jej w urzędzie skarbowym. W przypadku wznawiania działalności bądź zakupu dodatkowych kas fiskalnych nie można się o nią starać. Ulgi nie otrzymuje się także w przypadku zakupu nowej kasy w miejsce starej, która uległa awarii. Oczywiście są także wprowadzone restrykcje dotyczące okresu przez jaki należy z tych kas korzystać. W przypadku gdyby nie było takiego zapisu, każdy kupowałby kasy fiskalne, otrzymywał za nie zwrot pieniężny, a następnie mógłby zaprzestać działalności, a urządzenia zostałyby dla niego. Z tego powodu przedsiębiorca ma obowiązek zwrócić wartość ulgi jeżeli w ciągu trzech lat od momentu rozpoczęcia ewidencji przestanie z kas korzystać. Dodatkowo zwrot następuje także w chwili zgłoszenia upadłości bądź likwidacji przedsiębiorstwa. W momencie gdy kasa jest nieużywana ze względu na ruch w sklepie czy firmie, ale może zostać użyta w każdym momencie, ulgi zwracać nie trzeba.
Biorąc pod uwagę powyższe informację zakup kasy fiskalnej we własnej działalności wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Dzięki dostępnej uldze jesteśmy w stanie wyposażyć się w te urządzenia w przystępnej cenie, a niosą one ze sobą wiele udogodnień, dzięki którym prowadzenie sklepu czy firmy może być łatwiejsze. Dużym plusem korzystania z kas fiskalnych jest tworzenie automatycznie kopii dla urzędu skarbowego. Można tworzyć duplikaty w wersjach elektronicznych bądź na dodatkowych rolkach papieru. Dodatkowo łącząc urządzenie z komputerem, terminalem płatniczym czy wagą elektroniczną sprzedaż towarów bądź usług staje się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Posiadanie kasy fiskalnej niesie ze sobą wiele plusów.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl