Zimne napoje na upal

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo też kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można wyszukać wiele wzorów na dobre napoje tego typie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto zapoznać się tworzyć je jedynemu. Stanowi toż nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale same zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fakt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych produktów na targu. Otrzymany napój jest miły, ważny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można mówić jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na jakimś stoisku. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna książka będzie jedynym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe wyniki to nadal nie wszystko. Trzeba mieć prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje mnóstwo takich artykułów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale wykona swoje pragnienia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie tylko do deserów owocowych, ale także na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.